Pique jep lajmin e madh Interit

11:11 | 10 Dhjetor 2018

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique ka siguruar Interin se ata do të luajmë për të fituar kundër Tottenham Hotspur në Ligën e Kampioneve të martën.

Inter ka nevojë që Barça të mundë Tottenhamin të martën për të arritur në mesin e 16 skuadrave të fundit me vetëm një barazim kundër PSV, edhe pse katalanasit tashmë kanë siguruar vendin e parë në Grupin B përcjell ORAinfo.

“Sigurisht që ne do të luajmë për të fituar, ashtu si gjithmonë,” tha Pique për Tuttosport.

“Historia jonë tregon këtë, dhe ne nuk duam ndërprerjen e rezultateve tona të mira.

“Në veçanti, ne duam të fitojmë dhe të mbajmë një fletë tjetër të pastër. Sa për Inter dhe Tottenham, unë shpresoj që ekipi më i mirë të kualifikohet.

“Sigurisht, ne do të luajmë lojën tonë duke u përpjekur ta fitojmë”, ka treguar mbrojtësi spanjoll./ORAinfo/

Komento: