“Pirlo i ri” deklaroi se e do Milanin, kjo skuadër del problem i madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Pirlo i ri” deklaroi se e do Milanin, kjo skuadër del problem i madh

21:54 | 09 Shkurt 2019

S’ka dyshim, në këtë moment Sandro Tonali është më i kërkuari dhe i çmuar ‘mijëvjeçar’ i të gjithë sistemit italian të futbollit përcjell ORAinfo.

I quajtur si Pirlo i Ri, ai është duke u vëzhguar nga shumë klubeve vendore dhe ndërkombëtare përcjell ORAinfo.

Të gjitha në sajë të performancës së tij të shkëlqyer në Evropianin U-19 me fanellën e kombëtares, me të cilën ai arriti vendin e dytë në konkurrim dhe që tashmë ka hapur dyert e përzgjedhjes së madhe të Roberto Mancini.

Vetë futbollisti, kishte pranuar se dëshiron të luajë nën urdhrat e Gattusos, por së fundmi në garë për të ka hyrë Juventusi./ORAinfo/

Komento: