“Pirlo i ri” , i thotë “PO” Milanit

22:21 | 22 Janar 2019

Sandro Tonali, gjithmonë ka ëndërruar gjithmonë të luajë nën urdhrat e Gennaro Gattuso në Milan, por dëshiron ta sjellë ekipin e Brescian në Serie A së pari.

18-vjeçari i cilësuar si “Pirlo i Ri” ka marrë tashmë një thirrje për skuadrën e Italisë dhe ka qenë e lidhur me një transferim me shumicën e klubeve të mëdha në Itali dhe Evropë, duke përfshirë Juventusin, Interin, Napoli, Romën, Manchester Unitedin dhe Chelsea përcjell ORAinfo.

“Nuk kam menduar për të ardhmen time. Unë shpresoj që të kem një sezon të madh dhe të hyj në Serie A me Bresciën, “i tha ai Sky Sport Italia.

“Është shumë e këndshme që kaq shumë klube po më përcjellin dhe kjo më ndihmon të kuptoj sepo punoj mirë , por së pari duhet të arrij objektivin që kam vendosur në fillim të sezonit, për të promovuar Bresciën. Vetëm pas kësaj unë do të mendoj për gjëra të tjera. ”
“Do të doja të isha trajnuar nga Gattuso, është diçka që unë kam ëndërruar që kur isha fëmijë. Lojtari që vlerësoj më shumë sot është Luka Modric, pasi me të vërtetë më pëlqen mënyra se si ai luan”, ka thënë Pirlo i ri./ORAinfo/

Komento: