Pirlo: Për fajin e këtyre lojtarëve Interi u eliminua

11:52 | 12 Dhjetor 2018

Andrea Pirlo, legjenda e Juventusit dhe Milanit ka analizuar eliminimin e Interit nga Liga e Kampionëve.

Mesfushori, ka zbuluar se ku ka qëndruar problemet kyçe te nerazurrët përcjell ORAinfo.

“Tani ata kanë dy probleme, Perisic është padyshim i papërshtatshëm dhe ai nuk mund të bëjë dallimin kur luan kështu.

“ Nainggolan duhet të ketë qenë nënshkrimi i tyre kryesor dhe ai mungon, nuk po tregon asgjë nga forma e tij.

Inter nuk mund të bëjë pa qenë këta dy lojtarë në top-formë”, ka thënë Pirlo.
Pas eliminimit të Interit nga Champions League, ekipi i Spallettit do të garojë Evropa League./ORAinfo/

Komento: