Pirlo shokon tifozët, tregon se cili yll po largohet nga Juventus – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pirlo shokon tifozët, tregon se cili yll po largohet nga Juventus

18:40 | 04 Shkurt 2019

Legjenda e Juventusit dhe Italisë, Andrea Pirlo foli dje në Sky Sport për klubin e tij të mëparshëm, duke diskutuar lëvizjet dhe lëvizjet potenciale në tregun e transferimeve.

Pirlo diskutoi largimin e Mehdi Benatia, si dhe ndryshimet e mundshme që mund të ndodhin në sulmin në Juventus përcjell ORAinfo.

Duke folur për Benatian, Pirlo tha: “Sipas mendimit tim, nuk është problem për Juventusin që Benatia është larguar

“Italian pastaj shtoi: “Nëse një lojtar nuk dëshiron të qëndrojë në klub, klubi duhet ta lërë të largohet”.

Duke folur për Barcelonën dhe Chelsea që synojnë ta marrin Paulo Dybala, si dhe të Mançester Junajtid, Pirlo tha:

‘Klubi do të flasë me [Dybala] dhe nëse ai largohet do të jetë një vendim i keq, pa dyshim’, pastaj pastaj duke shtuar ‘Nëse Dybala do të largohet? Do të varet nga nevojat e shoqërisë. Juventusi me siguri do të kërkojë një sulmues të ri sepse Mandzukic nuk po bëhet më i ri”, ka thënë Pirlo./ORAinfo/

Komento: