Pirlo zbulon përforcimin e ri të Juventusit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pirlo zbulon përforcimin e ri të Juventusit

17:13 | 28 Dhjetor 2018

Sipas asaj që raportohet nga Rai Sport , Juventusi ka gjithçka, por ka rënë dakord për një marrëveshje në parim për të nënshkruar mesfushorin e Arsenalit Aaaron Ramsey kur kontrata e tij me gjigantët anglezë skadon në verën e vitit 2019 përcjell ORAinfo.

Kjo ka shkaktuar shumë diskutime rreth mënyrës se si Uellsiani do të përshtatet në Juventus, me shumë komente në lidhje me marrëveshjen – përfshirë legjendën e Juventusit Andrea Pirlo.

Pirlo, duke folur për Sky Sport, tha se Ramsey është një blerje e madhe – Juventusi po përgatit një tjetër operacion të madh”. Pirlo pastaj shtoi se ai është një lojtar i fortë dhe mund të bëjë shumë mirë.

Kontrata e Ramsey skadon gjatë verës pasi nuk arriti të arrijë një marrëveshje me Arsenalin për një marrëveshje të re. Për shërbimet e tij kanë shprehur intersim edhe Milani dhe shumë skuadra të mëdha tjera./ORAinfo/

Komento: