Pirlon e bëjnë të qaj krahasimet me këtë lojtar të Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pirlon e bëjnë të qaj krahasimet me këtë lojtar të Milanit

11:52 | 05 Shkurt 2019

Lucas Paqueta nënshkroi për Milanin nga Flamengo gjatë dritares së transferimit të janarit.

Tashmë, Paqueta ka impresionuar shumë ekspertë me aftësitë, dhunti dhe besimin e tij në fushë.

Megjithatë, një njeri që nuk është aq i impresionuar është ish-mesfushor i Milanit dhe Juventusit, Andrea Pirlo.

“Sinqerisht, ai nuk më bind, ai mund të jetë një lojtar i mirë, me cilësi të mirë, por ndoshta ai nuk e ka gjetur ende formën më të mirë, ai nuk më bën të çmendem, veçanërisht nëse e krahasojnë atë me Kakën. Të themi se Kaka ishte një tjetër gjë”, tha Pirlo, përcjell ORAinfo.

Pavarësisht nga kjo, Milan ka bërë një nënshkrim të madh në Paqueta, një lojtar i ri, i zellshëm që ka shumë për të provuar. /ORAinfo/

Komento: