Pjanic zbulon përforcimin e ri të Juventusit

16:37 | 10 Dhjetor 2018

Ylli i Juventusit, Miralem Pjanic foli për sezonin e tij me Zonën e Vjetër dhe ka zbuluar gjithashtu që ekipi bardhezi mund të transferojë Pogban përcjell ORAinfo.

“Tribleta është një ëndërr dhe një objektiv për ne. Kur unë arrita Presidenti më tregoi një foto pas skudetto pestë të njëpasnjëshme të Juventusit. Ai më tha se duhet të bëjmë më shumë. Ne e bëmë atë, por nuk ka përfunduar tani “.

“Ekipi ynë është shumë i fortë, ne po punojmë për të përmirësuar.
“ Allegri e di saktësisht se si të menaxhojë ekipin dhe cilat lojtarë duhet të rrotullohen. Cristiano është një plus për ne.

“Mendoj se kjo është ekipi më i mirë i Juventusit në historinë e klubit.

“Buffon? Ai është ndoshta portieri më i mirë i të gjitha kohërave. Ishte një pjesë e rëndësishme e dhomës së veshjes, ai ishte një shembull i vërtetë. Tani Chiellini është pika referuese, një pikë referimi edhe më e madhe se ajo që ai dikur ishte. Kur luani me Gigi dhe Chiello ju mësoni se çfarë ka Juventusi “.

Duke folur për thashethemet që lidhin Paul Pogba me një lëvizje në Juventus, Pjanic tha: “Është ëndrra e tifozëve tanë.

Klubi ka nënshkruar disa lojtarë të mahnitshëm dhe po mendon të përmirësojë ekipin edhe më shumë. Ai do të ishte mirëpritur përsëri këtu “./ORAinfo/

Komento: