Plani i çuditshëm i Milanit për Andre Silva – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Plani i çuditshëm i Milanit për Andre Silva

11:40 | 18 Prill 2019

Pas një fillim të shkëlqyeshëm për sezonin me Sevillen, ku shënoi dy gola kundër Real Madrid më 26 shtator, portugezi ka hyrë në një periudhë të keqe, duke shënuar vetëm një gol në 2019.

Për më tepër, sulmuesi ka luftuar me probleme fizike, jo vetëm duke e mbajtur atë nga shënimi, por edhe duke e mbajtur atë jashtë fushës., përcjell ORAinfo

Si rezultat i kësaj, pala spanjolle nuk është më aq e sigurtë për aktivizimin e klauzolës prej 39 milion euro për blerjen e lojtarit.

Ky është një pozicion që është pranuar nga Rossonerët, të cilët po përgatiten të mirëpresin ish lojtarin e Porto-s.

Megjithatë, qëllimi nuk është për ta mbajtur atë, por për të gjetur atë një klub të ri bashkë me agjentin Jorge Mendes.

Të interesuar janë Wolverhampton, Valencia dhe Monako, të gjitha këto janë në ‘galaktikë të Mendes’.

Megjithatë, siç u theksua nga shtypi francez, sulmuesi portugez gjithashtu mund të përdoret si një homologu teknik.

Milan janë shumë të interesuar me Florian Thauvin të Marseillës, çmimi i të cilit është i ngjashëm me atë të Andre Silva.

Një shkëmbim mund të ndihmonte rossonerët në aspektin e Lojërave Financiare të Drejtë, pasi ata do të duhej vetëm të shtonin një shumë të vogël parash në marrëveshje. /ORAinfo/

Komento: