Plani i Milanit: Shkarkimi Gattusos dhe sjellja e 25 lojtarëve të rinj në San Siro – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Plani i Milanit: Shkarkimi Gattusos dhe sjellja e 25 lojtarëve të rinj në San Siro

12:19 | 15 Maj 2019

Milan do të miratojë modelin e Arsenalit duke filluar nga verën e ardhshme.

Sipas Il Corriere dello Sport, Rino Gattuso do të shkarkohet dhe më shumë se 25 lojtarë do të sillen në Milanello për t’i zhvilluar dhe do të shiten më një çmim më të lartë, përcjell ORAinfo.

Qëllimi afat-shkurtër i Milanit është që të qëndrojë në Panairin Financiar dhe të ndërtojë një strukturë të qëndrueshme që mund t’i ndihmojë klubit të financojë vetë.

Rossonerët nuk do të shpenzojnë para të mëdha për lojtarë të mëdhenj në verë, por do të nënshkruajnë me lojtarë të rinj që mund të zhvillohen në klub.

Lojtarët si Sandro Tonali dhe Stefano Sensi janë ndër objektivat kryesore të transferimit për sezonet e ardhshme.

Lojtarë me eksperiencë si Christian Zapata, Riccardo Montolivo, Ignazio Abate dhe Andrea Betolacci do të largohen nga klubi dhe do të zëvendësohen nga lojtarë të rinj. /ORAinfo/

Komento: