Po e bën “namin” te Milani, Paqueta merr lajmin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Po e bën “namin” te Milani, Paqueta merr lajmin e madh

16:20 | 12 Shkurt 2019

Nuk ka dyshim se deri më tani performanca e Lucas Paqueta me fanellën e Milanit i bën të gjithë të thonë se blerja e tij është e mirë.

Talenti i kushtojë € 35 milionë Rossonerëve, i cili e mundi konkurrencën nga disa klube të huaja për të vënë nën kontratë lojtari u rrit në Flamengo përcjell ORAinfo.

Në fakt, edhe kombëtarja e Brazilit do të vënë mesfushorin Carioca shënjestër në ndeshjet e ardhshme miqësore ndërkombëtare kundër Panamasë dhe në Republikën Çeke parashikuara në mars .

Tite mendon për të thirrur edhe Paqueta, një talent tjetër brazilian shpërtheu në futbollin europian.

Jo rastësisht të dielën në Milano-Cagliari kampionatit, ishte i pranishëm në tribuna në San Siro edhe e vëzhgoi yllin e Milanit./ORAinfo/

Komento: