Po e kërkon e gjithë bota, ja ku po transferohet Rodriguez – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Po e kërkon e gjithë bota, ja ku po transferohet Rodriguez

18:55 | 04 Shkurt 2019

Sipas asaj që është raportuar nga Marca, Cristiano Ronaldo e ka ftuar ish-shokun e tij të Real Madridit, James Rodriguez, në mënyrë që kolumbiani të bashkohet me të në Torino në Juventus.

Ronaldo u bashkua me Juve nga Real Madridi në verë; duke shkuar për 110 milion euro dhe duke fituar më shumë se 30 milion euro në vit në Bianconero përcjell ORAinfo.

James Rodriguez është aktualisht në mes të vitit të tij të dytë të një kredie dyvjeçare me Bundesligën te Bayern Mynih. Rodriguez ka sinjalizuar synimet e tij për të mos e bërë qëndrimin e tij në Bavari.

Juventusi është konsideruar si kandidat për James Rodriguez për disa kohë tani, por me shpresë, si një ndërmjetës Cristiano Ronaldo mund të ndihmojë Juventusin të nënshkruajë marrëveshjen në verë./ORAinfo/

Komento: