Po e kërkon e gjithë Evropa, ja ku po përfundon De Ligt – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Po e kërkon e gjithë Evropa, ja ku po përfundon De Ligt

00:02 | 11 Shkurt 2019

Shpresat e mbrojtësit të Ajaxit, Matthijs De Ligt për të shkuar në Premier League mund të shuhen për shkak të lidhjes së tij me agjentin Mino Raiola, thotë Mirror përcjell ORAinfo.

Manchester City është lidhur me një lëvizje për 19-vjeçarin, por shefi Pep Guardiola është ngurrues për të bërë biznes me Raiolën që ka rënë me të pas largimit të Zlatan Ibrahimovic nga Barcelona në 2011.

Manchester United dhe Arsenal gjithashtu besohet të jenë të kujdesshëm për t’u marrë me 51-vjeçarin.

Barcelona, Juventusi dhe Paris Saint-Germain gjithashtu po ndjekin De Ligtin, i cili pritet të largohet nga Ajax këtë verë./ORAinfo/

Komento: