Po e kërkon gjithë bota, ai i thotë “PO” Milanit

17:24 | 14 Janar 2019

Krzysztof Piatek dëshiron ta bartë fanellën e Milanit.

Sport Mediaset pretendon se sulmuesi i Genoa dëshiron të zëvendësojë Gonzalo Higuain në San Siro përcjell ORAinfo.

U raportua të hënën në mëngjes se Milan shpresonte të provokonte Genoa në pranimin e një marrëveshjeje të shtrenjtë të kredisë për Piatek dhe transmetuesi italian ka shkuar një hap më tej duke deklaruar se ai dëshiron të i bashkohet rossonerëve.

Sport Mediaset shpjegon se 23-vjeçari është i mendimit se Diavolo janë klubi i vetëm që do t’i garantojë atij një vend fillestar dhe ‘centralitet’ për projektin e tyre./ORAinfo/

Komento: