Po e lë në bankën rezervë, ylli i madh i Realit po largohet

18:50 | 14 Dhjetor 2018

Sulmuesi spanjoll ,Isco mund të largohet nga Real Madrid pasi që nuk i ka fare marrëdhëniet e mira me trajnerin e ri Santiago Solari përcjell ORAinfo.

26-vjeçari ishte një lojtar i vendosur i parë në zgjedhje nën urdhrat e Julen Lopetegui, por ka rënë në favor në periudhën pas spanjollit u shkarkua.

Solari preferon një sistem të drejtpërdrejtë 4-3-3 që nuk i përshtatet Isco , pasi që spanjolli ka luajtur vetëm 210 nga 810 minuta të mundshme që kur u emërua trajner i ri.

Tensionet po rriten midis dy palëve dhe kuptohet që një vendim mund të merret, e më shumë gjasë Isco do të largohet nga Spanja.

Për shërbimet e tij janë të interesuar skuadrat e Premier League./ORAinfo/

Komento: