Po e lë pas 10 vitesh United, po transferohet te Interi

16:32 | 12 Janar 2019

Antonio Valencia synon të largohet nga Manchester United në fund të sezonit dhe tashmë është duke negociuar me Interin, përcjell ORAinfo.

Transferimi i 33-vjeçarit tashmë ishte përmendur në Itali.

Tani gazeta Mirror pohon se bisedimet mbi kushtet personale tashmë kanë filluar.

Valencia do të jetë një agjent i lirë kur kontrata e tij në Old Trafford përfundon në qershor dhe ai ka ndërmend të largohet pas 10 vjetësh në klub.

Futbollisti i Ekuadorit erdhi nga Wigan në vitin 2009 si një krah, por u shndërrua në një kthesë efektive.

Edhe pse Manchester United ka një mundësi për të zgjatur kontratën me 12 muaj, nuk duket sikur ata do ta përdorin atë./ORAinfo/

Komento: