Po kërkohet nga Juventusi, lojtari befason me përgjigjen e tij

20:13 | 03 Qershor 2019

Skuadra e Juventusit është në kërkim të Kieran Trippier.

Mbrojtësi i Tottenham Hotspur, Kieran Trippier, ka folur për të ardhmen e tij, e cila së fundmi është vënë në pikëpyetje të madhe.

Lojtari që luan me Spurs në pozitën e mbrojtësit të djathtë po pëlqehet shumë nga skuadra e Juventus, por e ka kuptuar se mund të ‘detyrohet’ të kalojë në Serie A.

“Kam dëshirë të qëndrojë në Angli, por çfarë mund të bëjë? E shoh se çfarë po ndodh, dhe çfarë klubi do” ka thënë lojtari për ‘BBC Sport’.

“Nuk e di se cila do të jetë e ardhmja ime. Unë do të shkoj në shtëpi, të pushoj, të kalojë kohë me familjen. Të gjithë kemi vendime për të marrë” ka thënë tutje lojtari.

Emri i lojtarit ka qenë i lidhur ngushtë së fundmi me kalimin e mundshëm në Serie A, me Napolin dhe Juventusin si destinacione të mundshme.

Lojtari është 28 vjeçar dhe ka pasur sezone mjaft të mira së fundmi, si me Spurs ashtu edhe me kombëtaren e Anglisë.

Komento: