Po kthehet Milani i madh, tani në listën e transferimeve është edhe talenti holandez – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Po kthehet Milani i madh, tani në listën e transferimeve është edhe talenti holandez

14:49 | 30 Qershor 2020

Milan e ka bërë të qartë për disa kohë që Denzel Dumfries është emri i parë i zgjedhjes për të forcuar anën e djathtë të skuadrës.

Sipas Calciomercato, ardhja e Pierre Kalulu nga Lyon nuk ka ndryshuar përparësitë e kuqezinjve, dhe kapiteni i PSV Eindhoven mbetet një objektiv konkret.

Operacioni tashmë ka bekimin e Rangnick, kështu që tani Milano duhet të gjejë marrëveshje me rrethimin e lojtarit dhe me klubin Eredivisie, përcjell ORAinfo.

Milani do të diskutojë Dumfries me Mino Raiola, i cili ka qenë agjent i tij për disa muaj, dhe ata do ta bëjnë këtë gjatë takimit të planifikuar për të diskutuar të ardhmen e Gianluigi Donnarumma.

Milano do të përpiqet të kuptojë kërkesat për pagë të holandezit dhe gjithashtu nëse ka vend për negociata në çmimin e kërkuar prej 25 milionë euro të përcaktuara nga PSV.

Ekipi holandezë megjithëse nuk kanë arritur të kualifikohen në Ligën e Kampionëve dhe pasojat që lidhen me pandeminë COVID-19 peshojnë shumë në buxhet, do të thotë se Dumfries mund të sakrifikohet nëse arrihet një marrëveshje. /ORAinfo/

Komento: