Po largohet nga skuadra, Liverpooli ia vendos çmimin yllit të madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Po largohet nga skuadra, Liverpooli ia vendos çmimin yllit të madh

22:40 | 12 Qershor 2019

Lojtari i Liverpooli po largohet nga skuadra.

Liverpool do të lejojë largimin e Dejan Lovren këtë verë, nëse ndonjë skuadër përmbush detyrimin financiar të vendos nga ‘The Reds’.

Mbrojtësi kroat ka qenë një figurë e rëndësishme për Liverpool këtë sezon, ku kanë arritur të fitojnë Ligën e Kampionëve.

Jurgen Klopp beson ende në Lovrenin, dhe dëshiron që atë ta ketë në skuadër edhe në sezonin e ri.

Por insistimi i vazhdueshëm i Milanit, ka bërë që Liverpool t’ia vendos një çmim ish mbrojtësit të Southamptonit.

‘The Times’ shkruan se Liverpool kërkon të paktën 30 milionë euro për shërbimet e Lovren.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!