Po ndodh ‘ҫmenduria’ në ndeshjen Ajax-Tottenham, shënohet edhe goli i dytë

21:46 | 08 Maj 2019

Po vazhdon të zhvillohet ndeshja mes skuadrës së Ajaxit dhe asaj të Tottenhamit.

Ajaxi e ka dyfishuar epërsinë kundër Tottenhamit në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale mes tyre në Ligën e Kampionëve, e cila po zhvillohet momentalisht në Amsterdam.

Hakim Zyiech shënoi për 2:0 në minutën e 36-të, pas një super aksioni të Ajaxit.

Ajaxi është duke fituar me rezultat të përgjithshëm 3:0 në dy ndeshje.

Komento: