Po ndodh befasia e vitit, shikoni ku po transferohet Balotelli! – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Po ndodh befasia e vitit, shikoni ku po transferohet Balotelli!

11:34 | 04 Janar 2019

Afati i janarit ka filluar dhe ekipet kanë nisur t’i bëjnë lëvizjet e para.

Tifozët e futbollit anglez kanë mundësi të mëdha që një nga futbollistët më kontrovers, të rishohin sërish në ligën e tyre.

Bëhet fjalë për Mario Balotellin, i cili po kalon ditët e fundit te Nice, dhe largimi nga Franca tashmë është punë e kryer.

E ardhmja e Balotellit mund të konsiderohet në Premierligë, me lojtarin që mund t’i bashkohet Newcastle United.

Është trajneri i Newcastle United, Rafa Benitez, që ka shprehur interesimin për të punuar me Balotellin.

Sulmuesi italian edhe në të kaluarën ka qenë pjesë e Premierligës, ku ka veshur fanellat e Manchester Cityt dhe Liverpoolit.

Komento: