Po ndodh e papritura te Bayern Munchen

15:47 | 07 Dhjetor 2018

Siç raportohet nga Tuttosport dhe Footy Headlines, presidenti i FC Bayern Mynih, Uli Hoeness ka konfirmuar se ka bisedime për një ndryshim të mundshëm të sponsorëve nga Audi në BMW .

“Ne kemi një kontratë me Audiin deri në vitin 2025. Por është e vërtetë se ka interes nga BMW dhe se ka diskutime me BMW. Muajt e ardhshëm do të tregojnë nëse do të gjejmë një marrëveshje”, ka thënë presidenti gjerman.

Titujt e gazetave të njohura ka zbuluar se makina gjermane me bazë në Mynih, BMW, do të zëvendësojë Audi si aksioner të Bayern Munich dhe sponsor zyrtar të Bayern Munich nga viti 2025, përcjell ORAinfo.

Audi ka qenë një sponsor i FC Bayern Munich nga viti 2002 dhe që nga viti 2010, një aksionar i klubit.

Audi i përket 8.33 për qind të klubit. Marka e automjetit në pronësi të Volkswagen ka investuar 90 milionë euro në blerjen e aksioneve në 2010 dhe 2011.

Përveç kësaj, Audi paguan rreth 30 milionë në vit për marrëveshjen e sponsorizimit./ORAinfo/

Komento: