Po ndodh tani takimi në Casa Milan me agjentin e super lojtarit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Po ndodh tani takimi në Casa Milan me agjentin e super lojtarit

12:55 | 13 Qershor 2019

Është një ditë tjetër takimi në Casa Milan pasi Rossonerët përfunduan marrëveshjen e tyre të parë të verës në Rade Krunic.

Siç mësohet ekskluzivisht nga Calciomercato, agjenti Alessandro Lucci, i cili përfaqëson, ndër të tjera, Suson dhe Davide Calabria, arriti në selinë e Milanit disa minuta më parë për të takuar Paolo Maldini, përcjell ORAinfo.

E ardhmja e spanjollit do të jetë një nga pikat e diskutimit dhe e ardhmja e lojtarit mund të marrë një drejtim tjetër me ndryshimin në formacionin e planifikuar nga Marco Giampaolo.

Lojtari ka një klauzolë lirimi prej 40 milionë eurosh të vendosura në kontratën e tij me Milanin.
Përsa i përket Kalabrisë, në javët e fundit, futbollisti dhe rrethi i tij bënin një kërkesë për rinovimin e kontratës dhe rritjen e pagave.

Hipoteza është vënë në gatishmëri nga menaxheri i atëhershëm i fushës teknike Leonardo, një temë që mund të bëhet aktuale me Maldini, i cili vlerëson cilësitë e lojtarit.

Calabria mund të zgjasë marrëveshjen e tij aktuale që skadon në qershor 2022. Një rritje e mundshme e pagave, siç u përmend, do të diskutohet, pasi Lucci dëshiron të garantojë lojtarin një pagë prej 2 milionë euro neto për sezonin (aktualisht 1.1 milion). /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!