PO PO ! Conte në SERIA A !!

22:31 | 18 Janar 2019

Angelo Alessio, asistent trajneri i Antonio Conte në Juventus dhe Chelsea, foli për Radio Sportiva për të ardhmen e trajnerit i cili u shkarkua në Stamford Bridge verën e kaluar .

Ai ka treguar se me shumë gjasë ai do ta drejtojë një ekip në Seria A, përcjell ORAinfo.

“Për ekipin e ardhshëm, ai me siguri do të kërkojë disa projekte afatgjata, ai mund të kthehet në Itali ose të shkojë jashtë vendit,”tha ai.

“Higuain te Chelsean ?: Kush e di nëse marrëveshja do të përfundojë mirë por në çdo rast, përvoja e tij me AC Milan do të jetë e pakët dhe do të mbetet ajo që ai bëri, “shtoi Alessio./ORAinfo/

Komento: