PO PO, Hazard në Real Madrid, falë këtij futbollisti

17:50 | 09 Dhjetor 2018

Real Madrid i afrohet Edenit Hazard.

Tashmë gjatë verës së kaluar, futbollisti i belg u shënua si zëvendësim i Ronaldos nga Florentino Perez, por Abramoviç ndaloi çdo transferim , duke mbajtur fenomenin e tij në Londër përcjell ORAinfo.

Sipas Don Balon, Real Madrid janë kthyer në Hazard dhe ata janë të gatshëm të nënshkruajnë me të gjatë verës së ardhshme.

Marrëveshja, siç është raportuar nga mediat spanjolle, është e afërt. Real Madrid do të paguajë 170 milionë euro për Chelsea, në një operacion që mund të përfshijë edhe Mateo Kovaçiç, aktualisht në kredi në Blutë./ORAinfo/

Komento: