Pochettino i thotë “PO” gjigantit evropian – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pochettino i thotë “PO” gjigantit evropian

15:59 | 22 Maj 2019

Juventusi , thuhet se ka marrë OK nga Mauricio Pochettino i Tottenham Hotspur për t’u bërë trajneri i tyre i ri.

Sipas Nicolo Schira të Gazzetta dello Sport, drejtori sportiv i Juventus, Fabio Paratici u takua me dy ndërmjetës të cilët u përkujdesën për kontakt me Tottenhamin të martën,përcjell ORAinfo.

Schira shpjegon se takimi ishte pozitiv dhe se ndërkohë, Pochettino ka dhënë miratimin e tij për të marrë përsipër skuadrën italiane.

Puna do të kishte filluar që nga një kontratë e mundshme katërvjeçare për Argjentinasin./ORAinfo/

Komento: