Policia e arreston ish-asistentin e Kryeministrit Kurti, dalin pamjet kur e shtrijnë për toke

22:18 | 24 Qershor 2024
policia-e-arreston-ish-asistentin-e-kryeministrit-kurti,-dalin-pamjet-kur-e-shtrijne-per-toke

Para ndeshjes Shqipëri-Spanjë, është arrestuar asamblisti i Komunës së Prishtinës nga radhët e LVV-së, Arianit Beqiri, i cili në të kaluarën ka qenë edhe asistent i kryeministrit Albin Kurti.

Në pamjet që ka publikuar portali Indeksonline, shihet teksa Beqiri i reziston arrestimit, por që shpejt përfundoi në pranga.

VIDEO KËTU

Për arrsetimin e tij Gazeta Express ka pyetur policinë dhe është në pritje të përgjigjes mbi arsyen e arrestimit.

Komento: