Policia e Kosovës përkulet para heroizmit të familjes Jashari – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Policia e Kosovës përkulet para heroizmit të familjes Jashari

16:31 | 30 Dhjetor 2018

Policët e Kosovës kanë bërë një një gjest të madh sot.

Me rastin e shënimit të Ditës së Veteranit, Drejtori i Pëgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj me menagjmentin e lartë të PK-së, kanë bërë homazhe dëshmorëve Jasharaj në Prekaz, duke nderuar heroizimit dhe sakrificën e tyre për lirinë e vendit.

Më këtë rast ata kanë vendosur buqeta lulesh pranë varrit të Komandantit Legjendar, Adem Jashari dhe kanë vizituar familjen e tij.

Gjatë kësaj vizite ata janë pritur nga kryefamiljari, Rifat Jashari.

Komento: