Policia jep detaje rreth ‘mjetit shpërthyes’ në Këshillin Gjyqësor të Kosovës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Policia jep detaje rreth ‘mjetit shpërthyes’ në Këshillin Gjyqësor të Kosovës

12:29 | 24 Maj 2019

Një telefonat anonime përmes të cilës është kërcënuar këshilli Gjyqësor i Kosovës.
Policia e Kosovë ka bërë të ditur se rreth orës 10:30 kanë marrë një telefonatë kërcënuese për dy mjete të dyshuara shpërthyese në rrugën “Luan Haradinaj”.

“Ne kemi dalë në vendin e ngjarjes, e kemi evakuuar personelin dhe i kemi thirr të gjitha njësitet”, ka thënë major Shkëlzen Xhafa, komandanti i Stacionit Policor Qendra.

“Për momentin jemi në procesim e sipër, nuk ka asnjë të dyshuar – për momentin është vetëm një telefonatë kërcënuese”.

Komento: