Policia shqipton 1111 tiketa trafiku për 24 orë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Policia shqipton 1111 tiketa trafiku për 24 orë

10:23 | 24 Dhjetor 2019

1111 tiketa trafiku të shqiptuara për 24 orë.

Policia e Kosovës dje u shpërndau dhurata fëmijëve pasagjerë, për nder të festave të fundvitit.

Por Policia nuk u tregua e mirë me shkelësit e rregullave të komunikacionit, pasi për 24 orë, shqiptoi 1 mijë e 111 tiketa trafiku.

Ndërsa arrestoi 26 shkelës të ligjit dhe rendit, 17 persona i dërgoi në mbajtje, kurse 3 të tjerë në mbajtje.

Gjatë këtyre 24 orëve, në rrugët e Kosovës janë regjistruar 45 aksidente, prej tyre 14 me persona të lënduar dhe 28 aksidente vetëm me dëme materiale.

Komento: