Portugalia gati për Ligën e Kombeve, lë jashtë skuadrës yllin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Portugalia gati për Ligën e Kombeve, lë jashtë skuadrës yllin e madh

19:59 | 24 Maj 2019

Andre Silva, nuk do të jetë në skuadrën e Portugalisë për finalet e Ligës së Kombeve për shkak të disa lëndimve, ka konfirmuar Fernando Santos, duke i hapur rrugën Joao Felix për të mundësuar debutimin e tij muajin e ardhshëm.

Silva nuk u përfshi në një skuadër 23-vjeçare për ndeshjet në shtëpi, sulmuesi që nuk kishte paraqitur për Sevilën që nga 4 prilli,përcjell ORAinfo.

Një lëndim në gju e mbajti të lënë anash në fund të sezonit spanjoll.

23-vjeçari i tha A Bola se ai kishte një ndërgjegje të pastër dhe nuk po simulonte lëndime, dhe Santos konfirmoi të enjten vendimin për të lënë Silva jashtë ekipit./ORAinfo/

Komento: