Prej kur vlejnë masat e reja? Flet ministri Zemaj – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Prej kur vlejnë masat e reja? Flet ministri Zemaj

14:29 | 31 Tetor 2020

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, në një konferencë për media pas mbledhjes së Komitetit për parandalimin e pandemisë, ka bërë publike masat e reja të marra për mbrojtjen nga COVID-19.

Ministri Zemaj deklaroj se këto masa do të hyjnë në fuqi nga dita e nënshkrimit të ministrit të Shëndetësisë dhe se gjatë ditët së sotme të jepet njoftimi zyrtar, ndërsa nga nesër pritet të jenë të gatshme dhe të hënën hyjnë në fuqi.

Ai ka thënë se këto masa do të analizohen brenda 2 jave dhe do të rishikohen.

Ndryshe, dje u shënuan 418 raste të reja në vend.

Komento: