Presidenti i Milanit e “qon në këmbë San Siro”, jep deklaratë të “çmendur” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Presidenti i Milanit e “qon në këmbë San Siro”, jep deklaratë të “çmendur”

22:27 | 04 Shkurt 2019

Presidenti i Milanit, Paolo Scaroni, vlerëson ndikimin e Krzysztof Piatek, ndërkohë që insiston se Milani është bërë një ekip në sajë të trajnerit Gennaro Gattuso.

Barazimi i Rossonerëve me Romën në natën e së dielës i mbajti ata në vendin e katërt në tabelën e Serie A në betejën për kualifikimin e Ligës së Kampionëve përcjell ORAinfo.

Nënshkrimet e janarit Piatek dhe Lucas Paqueta kanë bërë një ndryshim të menjëhershëm dhe Scaroni është i kënaqur me mënyrën se si ata u vendosën, ndërsa ai vlerësoi gjithashtu ndikimin e Gattuso.

“Piatek ka shënuar shumë gola në Genoa, Krakov dhe Milan. Jam e lumtur me atmosferën që është krijuar, si për Piatek dhe Paqueta, por edhe për të gjithë të tjerët.

“Ne kemi bërë një ekip, dhe kjo është falë Gattusos para së gjithash. Ekipi po frymon ndryshe”,ka thënë presidenti i Milanit./ORAinfo/

Komento: