Presidenti i Milanit i “lë pa mënd” rossonerët – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Presidenti i Milanit i “lë pa mënd” rossonerët

12:51 | 11 Shkurt 2019

Presidenti i Milanit, Paolo Scaroni foli në një intervistë të gjatë me Il Sole 24 Ore, në të cilën ai foli për çështje të ndryshme, por sidomos për klubin e Rossonerëve përcjell ORAinfo.

“Gazidis? Ne kemi një drejtor menaxhues të kalibrit të madh ndërkombëtar si ai që në Angli, udhëhiqej nga Arsenal dhe ishte zëvendëskomisioner i MLS.

“Ne i ndamë detyrat, ai menaxhon menaxhmentin dhe ekipin, ndjek aktivitetet italiane. Është një nga industritë më të mëdha të vendeve tona dhe është një nga zemrat të shoqërisë sonë, “tha ai.

“Kemi dy male që ngjiten në Milano: mali i rezultateve sportive dhe mali i rezultateve ekonomike. “Kur takohem me një tifoz plot entuziazëm që më pyet:” Presidenti, përse nuk blej një lojtar tjetër të mirë? “, I përgjigjem atë që ne do të bëjmë nëse Financial Fair Play lejon atë.

“Unë shpjegoj mekanizmin që ju lejon të blini lojtarë vetëm me burimet që vijnë nga fitimet e klubit, ai është habitur shpesh, sepse ai nuk i njeh këto rregulla. Futbolli po ndryshon dhe bota jonë duhet të maturohet “, përfundoi ai./ORAinfo/

Komento: