Presidenti i Milanit jep lajmin e madh për tifozët rossonerë

18:07 | 22 Janar 2019

Transferimi i sulmuesit të Genoa, Krzysztof Piatek te Milan është i afërt përcjell ORAinfo.

Negociatat priten sot të përfundojnë detajet përfundimtare dhe Scaroni komentoi për Sportitalian kur hyri në makinën e tij, ku u pyet: “A është bërë apo jo”

“Nuk është në ajër, prandaj jemi të kënaqur me këtë. Po shkojmë atje,” përsëriti ai.

Marrëveshja besohet të jetë me vlerë 35 milionë euro plus bonuset 3-5 milion euro dhe Sky Sport Italia pretendon se nuk do të përfshihet një lojtar, pasi që cash-i do të dorëzohet në një shumë të madhe.

Ai pritet në Milano sonte, për t’u nënshtruar një nesër mjekësore. Sapo Piatek të sigurohet, Milan mund ta liron Gonzalo Higuain te Chelsea, nëpërmjet Juventusit./ORAinfo/

Komento: