Presidenti shpreh ngushëllime për vdekjen e aktores së madhe, Leze Qena – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Presidenti shpreh ngushëllime për vdekjen e aktores së madhe, Leze Qena

11:29 | 25 Mars 2020

Thaçi shpreh ngushëllime për vdekjen e aktores së madhe, Leze Qena.

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllime për vdekjen e aktores së madhe Leze Qena.Thaçi në shrkimin e tij emocionues thotë se Leze Qena na ka bërë të qeshem, të qajmë, të duam teatrin e televizionin, të duam artin e jetën, me dekada të tëra.

“Lezja do t’i mungojë skenës, televizionit, tërë Kosovës. Ngushëllimet më të thella familjes dhe kolegëve të saj. HTH” shkruan Thaçi.

Komento: