Presidenti Thaҫi, në homazhe për Arian Dacin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Presidenti Thaҫi, në homazhe për Arian Dacin

11:57 | 27 Janar 2019

Zëvëndësministri i Diasporës, Arian Daci, ndërroi jetë dje nga një ortek bore në Brezovicë.

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi sot bëri homazhe pranë arkivolit të Arian Dacit.

Pas homazheve, Thaçi nënshkroi në librin e zisë.

Deri tani në homazhe morën pjesë figura të njohura politike dhe krerë të vendit.

Daci ndërroi jetë dje gjatë një orteku në Brezovicë.

Komento: