Presidenti Thaçi zotohet se me këtë veprim nuk do ta lejojnë në veri – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Presidenti Thaçi zotohet se me këtë veprim nuk do ta lejojnë në veri

10:24 | 28 Maj 2019

Po vazhdon aksioni i policisë së Kosovës në veri të Kosovë.

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është deklaruar në lidhje me aksionin policor i cili është duke u zhvilluar kundër kri mit të organizuar.

Thaçi ka shprehur keqardhje për plagosjen e policit gjatë këtij aksioni.

”Institucionet e rendit dhe ligjit kanë nevojë për besim dhe përkrahje maksimale të tërë shoqërisë në luftën e pa kompromis kundër kri mit të organizuar, kontrabandës dhe korrupsionit, në tërë territorin e Republikës së Kosovës. Shpreh keqardhjen time për plagosjen e policit tonë në krye të detyrës dhe i uroj shërim sa më të shpejt. Në dekadën e dytë të Republikës së Kosovës s’do të ketë vend për kr im të organizuar dhe ata që merren me aktivitete të kundërligjshme do të përfundojnë prapa grilave. Operacioni i sotëm policor është në të mirë të të gjithë qytetarëve pa asnjë dallim dhe ftoj komunitetin serb në veri që ta ruajë qetësinë dhe ta përkrah luftën kundër kri mit të organizuar. Forcimi i rendit dhe ligjit është jetik për barazinë e gjithë qytetarëve dhe përshpejton lëvizjen tonë drejt procesit të integrimeve euroatlantike! HTH”, ka shkruar presidenti.

Komento: