Presidenti i Milanit zbulon se cili lojtar është i duhur për Milanin

19:49 | 08 Janar 2019

Presidenti i Milanit, Paolo Scaroni ka sqaruar se rossoneri që nënshkruan Lucas Paqueta nuk do të thotë se ata nuk respektojnë rregullat financiare të Fair Play përcjell ORAinfo.

Mesfushori brazilian u paraqit në shtypin kohët e fundit, pasi Scaraoni dhe Leonardo ishin ulur pranë tij.

Scaroni po fliste gjithashtu për ndikimin që nënshkrimi i lojtarit do të ketë në kufizimet e FFP ndaj rossonerëve.

Ai tha: “Nuk është se ky operacion do të thotë që Milani nuk ka ndonjë qëllim të qartë për të respektuar Panairin Financiar.

” Ky operacion është pjesë e lojës së drejtë dhe e konsiderojmë një transferim që na çon në drejtimin e duhur. Ne kishim nevojë për një lojtar si ai ”, ka thënë presidenti i Milanit./ORAinfo/

Komento: