Presidentja Osmani takohet me Alice Albright

23:15 | 18 Shtator 2023
presidentja-osmani-takohet-me-alice-albright

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me kryeshefen ekzekutive të MCC-së, Alice Albright.

Këtë e ka bërë të ditur vet presidentja përmes një shkrimi në “X”.

“Programi historik Kosova Compact, investimi më i madh i sektorit energjetik në vendin tonë, padyshim që do të ndihmojë në ndërtimin e një të ardhmeje energjetike të qëndrueshme dhe inovative”, ka shkruar Osmani.

Komento: