Prishet marrëveshja mes Realit dhe yllit 280 milionësh

10:26 | 08 Maj 2019

Real Madrid nuk janë të përgatitur të paguajnë çmimin e kërkuar prej 280 milionë euro për sulmuesin e Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe, thonë raportet e fundit.

Një raport i bujshëm në Francë, muajin e kaluar, pretendoi se presidenti i Madridit, Florentino Perez ka dhënë personalisht miratimin e tij për këtë veprim dhe do të vendosë bazat për një marrëveshje, me qëllim të një lëvizjeje të verës.

El Mundo Deportivo citon një raport në RMC Sport se një raport i tillë është i pakuptimtë, me vlerësimin nga buxheti i Los Blancos.

20-vjeçari është ngritur në një nga yjet më të kërkuar të futbollit botëror, pas një kalimi prej 170 milionë eurosh para Parisianëve nga Monako në verën e vitit 2017.

Francezi ka 57 gola të tij në 84 paraqitje për PSG dhe kanë qenë shumë të lidhura me Los Blancos gjatë gjithë periudhës që nga ajo kohë.

Madridi ka qenë i lidhur ngushtë me një ofertë verore për ish-lojtarin e Monacos, me investime të konsiderueshme në skuadër që pritet gjatë sezonit të ngushtë.

Megjithatë, tani nuk ka gjasa që një shpenzim i tillë ./ORAinfo/

Komento: