Prishtina po vazhdon të përballet me ajër të ndotur – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Prishtina po vazhdon të përballet me ajër të ndotur

11:31 | 05 Janar 2019

Edhe sot po vazhdon të jetë ajri i ndotur në Prishtinë.

Sipas matjeteve të orës 9:00, nga Ambasada Amerikane në Prishtinë, ndotja e ajrit është në nivelin mesatar 65 shkallë.

Bazuar në indeksin e cilësisë së ajrit të Ambasadës Amerikane, niveli 65 shkallë është i pranueshëm, ndërsa rekomandohet të bëjnë kujdes personat që kanë problem me frymëmarrje dhe të moshuarit.

Qyteti më i ndotur në rajon ëshë Tetova, me nivelin 113 shkallë.

Komento: