Pritet shkarkimi i Ilir Metes – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Pritet shkarkimi i Ilir Metes

10:31 | 08 Korrik 2019

Ilir Meta mund të shkarkohet nga pozita e presidentit të Shqipërisë.

Pasditen e sotme në orën 17.00 është thirrur një seancë e jashtëzakonshme parlamentare në Shqipëri për të diskutuar ngritjen e një komisioni hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta.

Pas një debati prej dy orësh, pritet të merret vendim, ndërkohë që gjithçka pritet të përfundojë brenda orës 19.30.

Gjithçka pasi kreu i shtetit anuloi datën e zgjedhjeve të 30 qershorit, duke bërë që mazhoranca të rendisë një listë shkeljesh.

Ndërkohë në orën 20.00, opozita ka thirrur protestën e parë pas votimeve të së dielës.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!