Pritet të miratohet buxheti për 2019 – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pritet të miratohet buxheti për 2019

09:54 | 31 Janar 2019


Arban Abrashi, deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka thënë se LDK nuk do ta votojë buxhetin.

“LDK ka rezervat dhe vërejtjet e veta për buxhetin. Nuk besojmë që ky buxhet i sjell zhvillim vendit, prandaj nuk do të jemi pjesë. Le të mbetet çështje e koalicionit”, ka thënë ai, në televizionin publik.

Ligji për Buxhetin ka kaluar në lexim të parë, derisa seanca për miratimin përfundimtar të tij është caktuar për të shtunën e 2 shkurtit.

Komento: