Protesta e dhunshme në Shqipëri, 19 të plagosur – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Protesta e dhunshme në Shqipëri, 19 të plagosur

22:46 | 11 Maj 2019

19 t plagosur në protesta.

Protesta e opozitës ka shkaktuar të lënduar mes protestuesve dhe policisë.

Deri tani, siç raporton TopChannel, janë 15 efektivë policie të plagosur dhe 4 protestues që po marrin ndihmë mjekësore.

Në ndërkohë, Ambasada Amerikane në Tiranë ka dënuar ashpër dhunën e përdorur në këtë protestë.

Nga ana tjetër, kryeministri shqiptar, Edi Rama ka thënë se akte të tilla e dëmtojnë jashtëzakonisht shumë imazhin e Shqipërisë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!