Protestohet për mosliberalizimin e vizave – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Protestohet për mosliberalizimin e vizave

16:54 | 23 Dhjetor 2018

Mos liberalizmi i vizave ka bërë që edhe këtë vit, qytetarët e Kosovës të jenë të zhgënjyer.

Studentët e Universitetit të Prishtinës nesër do të protestojnë para zyrës së BE-së në Kosovë për shkak të mos liberalizimit të vizave.

“Nesër në ora 11:00 tubohemi para Fakultetit Filozofik dhe vazhdojmë drejtë zyrës së BE-së, ju ftojmë të merrni pjesë në aksionin simbolik të organizuar nga ne, studentët”, kanë bërë të ditur ata.

Studentët thonë se me anë të kësaj proteste kërkojnë llogaridhënie nga BE-ja.

Komento: