PSG dëshiron të nënshkruajë me duetin 110 milionësh të Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

PSG dëshiron të nënshkruajë me duetin 110 milionësh të Milanit

16:02 | 30 Qershor 2020

Paris Saint-Germain nuk ka hequr dorë nga ideja për të nënshkruar me yjet e Milanit, Theo Hernandez dhe Ismael Bennacer.

Gjigantët e Ligue 1 kanë qenë vazhdimisht të lidhur me lëvizjet e një numër të lojtarëve kryesorë të Milanit gjatë disa muajve të fundit përfshirë duetin e lartpërmendur plus pëlqimet e Alessio Romagnoli dhe Gianluigi Donnarumma.

Sipas asaj që raporton Le10Sport, PSG po vazhdon të vëzhgojë me kujdes Theo Hernandez dhe Bennacer përpara një tranferi të mundshëm veror nga drejtori sportiv Leonardo, ish i Milanit, përcjell ORAinfo.

Pavarësisht vëmendjes së parizianëve, Milano ka vënë veton ndaj shitjes së duetit që përfaqësojnë dy nga katër shtyllat që klubi do të ndërtojë në të ardhmen, me të tjerët Romagnoli dhe Donnarumma.

Bennacer ka një klauzolë lirimi prej 50 milionë eurove e cila bëhet aktive vitin e ardhshëm, ndërsa Radio Rossonera raportoi se mund të duhen deri në 60 milion euro për të bindur Milanin madje të negociojë mbi Theon. /ORAinfo/

Komento: