PSG ia rrëmben yllin e madh Manchester Unitedit

11:07 | 06 Qershor 2019

David de Gea pritë të largohet nga Manchester United gjatë afatit të transferimeve të verës.

Sipas ESPN, skuadra Paris Saint-Germain është e interesuar që ta përvetësojë portierin spanjoll, David de Gea.

Futbollistit 28 vjeçar i kanë mbetur vetëm edhe një vit kohë në Manchester United, shkruan Goal.

Ndërsa klubi francez është i interesuar që ta shfrytëzojë këtë mundësi dhe të nënshkruajë kontratë me portierin në fjalë.

Komento: