PSG me komunikatë zyrtare për largimin e Neymar dhe Mbappe

11:17 | 08 Dhjetor 2018

Neymar ose Mbappe thuhet e mund të largohet nga PSG. Ndaj këtyre raportimeve kanë reaguar drejtuesit e gjigantit francez.

Paris Saint-Germain është një ndër klubet që ka bërë më shumë shpenzime në vitet e fundit, dhe në media po qarkullojnë lajme se ata janë të detyruar që të shesin njërin midis Neymar dhe Mbappe për të shmangur dënimet nga Fai Play Financiar.

Ekipi francez ka reaguar zyrtarish në lidhje me këto lajme, duke i hedhur poshtë.PSG e ka kapur veçarënisht me gazetë L’Equipe, e cila para katër ditësh kishte publikuar një artikull që Cavani do largohen dhe dje kishte edhe lajmin për Neymar Cavani.

Në komunikatë thuhej se këto lajme nuk janë gje tjetër veçse zëra për të dëmtuar klubin.

Komento: