Publicisti i njohur merr ftesë nga Gjykata Speciale – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Publicisti i njohur merr ftesë nga Gjykata Speciale

12:04 | 18 Shkurt 2020

Avni Spahiu merr ftesë nga Gjykata Speciale.

Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim edhe gazetarin, publicistin, përkthyesin e shumë veprave me vlerë, Avni Spahiun, i cili ka qenë për shumë vite njeriu më i afërt i Dr. Ibrahim Rugoves.

Këtë e ka konfirmuar për Klan Kosovën, vet Spahiu ndërsa shtoi se është ftuar si dëshmitar për kohën e viteve ’98-, sa ishte Kryeredaktor në gazetën “Bujku”.

Avni Spahiu ka bartur edhe postin e Ambasadorit të parë të Kosovës në Washington, si dhe në Ankara të Turqisë.

Komento: